5 דרכים להפחתת מתח

בלוג - 5 דרכים להפחתת מתח
  1. תרגיל נשימה להפחתת המתח והרעשים החיצוניים – בחרו מקום שקט ללא הסחות דעת, מצאו תנוחה נוחה, אם אתם יושבים, הניחו את כפות הרגליים על הקרקע, שבו זקוף, אם אתם שוכבים, שכבו על הגב כשהגוף ישר. עצמו עיניים (אם יותר נוח לכם, מקדו את המבט בנקודה קבועה) והרפו את הגוף, הרגיעה הפיזית תוביל לרגיעה מנטלית. קחו שאיפה עמוקה, דמיינו אותה מגיעה עד לבטן ובנשיפה עולה משם חזרה, דרך הסרעפת, הראות, הגרון, ויוצאת החוצה דרך הראש, ושוב שאיפה עד לבטן, ובחזרה, וחוזר חלילה.
  2. הכרת הטוב – גם כשהכל מסביב נראה שלילי, נסו לנהל יומן בו תודו בסוף כל יום על הדברים החיוביים שקרו לכם, זה יכול להיות משהו קטן, כמו פרח יפה שראיתי או מישהו שחייך אלי. אם אתם לא טיפוסים של יומן, אפשר פשוט להגיד תודה, בלילה לפני השינה, על שלושה דברים נעימים שקרו לכם במהלך אותו יום.
  3. שפה חיובית – כשאתם רוצים לעשות משהו דברו בשפה חיובית למשל: אני ארד במשקל במקום: אני לא אוכל פיצה, אני אהיה מאוזן/ שמח/ ארגיש טוב במקום: אני לא אהיה בדיכאון, ותרו על המילה לא והחליפו אותה בכוונה החיובית שלכם.
  4. ציור – הציור הוא כלי יעיל מאד להתמודדות עם מצבים של מתח וסטרס, הוא מאפשר לפרוק את הרגשות אל הדף. אין צורך בידע, ניסיון או כשרון, ולתוצאה אין חשיבות כאן. הכינו דפים, צבעים (פנדה/ גירים/ גואש/ אקריליק) ומכחול אם צריך, שימו מוסיקה שאתם אוהבים וציירו, שחררו את הצורך בתוצאה, תנו למוסיקה להוליך את היד, תהנו.
  5. דמיון מודרך – שבו בשקט, עצמו את העיניים וקחו שלוש נשימות עמוקות. נסו להרגיש לאיזה צבע אתם זקוקים, דמיינו שהוא ממלא אתכם ועוטף אתכם, ניתן גם לדמיין אור לבן להגנה או צבע לריפוי. אפשר לקחת דף וצבעים ולהתחיל לצייר עם הצבע הנבחר, ולהמשיך בצבעים אחרים לפי הצורך שמתעורר בכם.

כתיבת תגובה